1360
26 اسفند 1401 - 12:53

قالیباف: مولدسازی به معنای خصوصی‌سازی نیست/ ابلاغ قانون مادر دانش‌بنیان‌ها

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مولدسازی به معنای خصوصی‌سازی و اصل ۴۴ و اموال منقول و سهام نیست و اموال غیرمنقول و مازاد دولتی است که هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود و هزینه‌ای را بر ما تحمیل می‌کند.

 به گزارش خبرگزاری فارس از زرند، محمدباقر قالیباف پیش از ظهر امروز ۲۶ اسفندماه در شورای اداری زرند و کوهبنان اظهار کرد: ما باید به استراتژی‌هایی که تجربه کرده‌ایم و جواب گرفته‌ایم و آن را در دهه‌های اخیر رها کرده‌ایم برای رهایی از مشکلات و نابه‌سامانی‌های اقتصادی به آن استراتژی برگردیم.

 وی بیان داشت: انقلاب اسلامی با تکیه بر مردم پیروز شد و تداوم پیدا کرد، دفاع مقدس را مردم اداره کردند و شهید سلیمانی آمریکا را با حضور نیروهای مردمی زمین‌گیر کرد و داعش را هم با کمک مردم نابود کرد.

قالیباف عنوان کرد: رفع مشکلات اقتصادی با حضور مردم و مجاهدان عرصه تولید و دانش و معرفت امکان‌پذیر است و نظام و بروکراسی اداری محقق نمی‌شود و باید خداباوری و ایمان داشته باشیم. اگر در مسیر الهی و مبتنی بر عقلانیت حرکت کنیم به موفقیت می‌رسیم و مکتب شهید سلیمانی بر این مبانی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ما امروز در مجلس تلاش‌مان بر این است که در کشور تمرکززدایی کنیم و همه اختیارات را در تهران متمرکز کرده‌ایم که این اشتباه است و ما در مجلس برای تمرکززدایی در راستای حضور مردم در عرصه اقتصادی تلاش می‌کنیم.

 رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بالای ۸۰ تا ۹۰ درصد اشتغال را با حساب خزانه در استان‌ها واگذار کرده‌ایم تا شورای برنامه‌ریزی در استان تصمیم بگیرد و از سال ۸۲ تا سال جاری ۱۲ قانون مولدسازی در مجلس تصویب کرده‌ایم که اجرا نشده است.

قالیباف ابراز داشت: بعضی‌ها حتی در مجلس می‌گویند مولدسازی خلاف قانون است، اما این قانون است و قانون اجرا نمی‌شود و مولدسازی به معنای خصوصی‌سازی و اصل ۴۴ و اموال منقول و سهام نیست بلکه اموال غیرمنقول و مازاد دولتی است که هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود و هزینه‌ای را بر ما تحمیل می‌کند.

وی ادامه داد: اگر استانداران، فرمانداران و شورای اداری پای کار باشند بخش قابل ملاحظه‌ای از مشکلات در استان‌ها با کمترین هزینه و بیشترین سرعت برطرف می‌شود.

 قالیباف اظهار داشت: پیشران‌های کشور در حوزه‌های مختلف مانند معدن و صنعت نفت مورد توجه است و قانون مادر دانش‌بنیان‌ها نوشته، ابلاغ و تصویب شده است که حرکت بسیار خوب و موثری است.

 پایان پیام/۸۰۰۱۹/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1097490