1360
23 اسفند 1401 - 12:10

قول وزیر ورزش برای تکمیل تنها سالن صخره‌نوری مازندران

نماینده مردم آمل در مجلس گفت: در سفر اخیر وزیر ورزش و جوانان به مازندران قول داده شد اعتبارات لازم برای تکمیل تنها سالن صخره نوری مازندران در آمل اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، رضا حاجی‌پور صبح امروز در آئین تجلیل از ورزشکاران، قهرمانان و مربیان هیأت بوکس مازندران، اظهار کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی همیشه حامی و یاور ورزشکاران و فدراسیون ورزشی در راستای توسعه ورزش در زمینه قهرمانی و همگانی هستند.

وی با بیان اینکه مازندران از استان‌های شاخص و آمل از شهرهای سرآمد در امر ورزش است، افزود: در سال گذشته تعداد ۴۰ مدال و در سال جاری ۳۸ مدال مختلف جهانی، آسیایی و بین‌المللی توسط ورزشکاران این شهرستان در میادین گوناگون کسب شده و به ثبت رسید.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمل در رشته‌های مختلف تیمی و انفرادی در لیگ‌های برتر کشور تیمداری می‌کند و توانسته با جایگاه خوبی دست یابد، تصریح کرد: در این بین می‌توان به رشته‌های والیبال، بسکتبال، فوتسال، رشته‌های رزمی، فوتسال بانوان، بسکتبال با ویلچر و دیگر رشته‌ها اشاره کرد.

حاجی‌پور ادامه داد: در روزهای اخیر تیم والیبال لبنیات هراز با میدان داری جوانان جویای نام در لیگ برتر والیبال کشور به عنوان نائب قهرمانی دست یافت و تیم فوتسال بانوان صنایع آشامیدنی نوا با قهرمانی در لیگ برتر فوتسال بانوان به سوپر لیگ کشور صعود کرد.

وی با اعلام لزوم میدان داری بخش‌های خصوصی در زمینه تیمداری در لیگ برتر رشته های ورزشی، یادآور شد: در این شهرستان بخش خصوصی ورود بسیار خوبی در زمینه تیمداری و حمایت از ورزشکاران داشته است؛ همچنین نمایندگان مجلس و دولت در کنار حامیان ورزش و بخش خصوصی هستند تا شاهد روزافزون ورزش در ایران اسلامی باشیم.

حاجی‌پور با اشاره به نقش بارز و برجسته پیشکسوتان ورزشی در زمینه انتقال تجارب و تربیت شاگردان توانمند، گفت: از مهمترین اقدامات در اماکن ورزشی آمل، ساخت، تجهیز و بهره‌برداری از استادیوم شهید چمران پس از ۲۰ سال بلاتکلیفی و رها شدن بود.

وی افزود: این مهم از آرزوهای دیرینه ورزشکاران بوده که به بهره برداری رسید هرچند برخی کاستی‌هایی در مجموعه احساس می‌شود که باید به سرعت برطرف شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها سالن صخره‌نوری مازندران بعد از سالن صخره نوردی مجموعه ورزشی آزادی در آمل مستقر است که به صورت نیمه کاره بوده و در سفر اخیر ورزیر ورزش و جوانان اعتبارات لازم برای تکمیل این سالن ورزشی و دیگر پروژه های نیمه تمام ورزشی اختصاص می یابد.

*امیدواری درخشش ورزشکاران مازندرانی در مسابقات آسیایی هانگژو

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در این مراسم اظهار کرد: بوکس رشته ورزشی رزمی پرطرفدار است است ظرفیت ها و استعدادهای فراوانی در این استان دارد.

عادل عالیشان افزود: این رشته ورزشی باقدمت و ظرفیت بالایی است که باید همانند ورزش های دیگر به آن توجه شده تا جوانان و نوجوانان بوکسور در میادین مختلف خوش بدرخشند.

وی با بیان اینکه مدال‌های آینده المپیک و جهانی برای ایران اسلامی در دستان نوجوانان و جوانان است، تصریح کرد: با کم شدن حواشی در ورزش بوکس، امروزه همدلی، وفاق و صمیمیت خاص بین ورزشکاران برقرار است و امیدواریم در آینده با گرفتن میزبانی ها و برگزاری مسابقات مختلف در همه شهرها بتوانیم گام های خوبی برای اعتلا، رشد و اتحاد این رشته ورزشی برداریم.

عالیشان با اشاره به فعالیت هیأت بوکس در همه شهرهای مازندران، خاطرنشان کرد: استان های شمالی کشور در رشته ورزشی بوکس سرآمد هستند و باید با سرمایه گذاری بیشتر بتوانیم قهرمانان مختلف برای اوزان گوناگون را افزایش دهیم، تعداد مسابقات و میزبانی ها را رشد داده و ورزشکاران سرآمد در وزن های مختلف را شناسایی کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی مازندران، جسارت، جنگندگی، فیزیک مبارزه و علاقمندی ورزشکاران مازندران باعث پیشرفت روزافزون بوکس می شود.

عالشان یادآور شد: امید داریم ورزشکاران مازندران در مسابقات آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین همانند گذشته خوش بدرخشند و پرچم ایران اسلامی را در قاره کهن به اهتزاز درآورند.

پایان پیام/۸۶۰۱۲ /غ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1092201